Ci, którzy pracują przy nagraniach i dystrybucji sygnałów audio, podczas wydarzeń na żywo lub na trasach koncertowych wiedzą już jak bardzo pomocne i elastyczne są rozwiązania techniczne proponowane przez DirectOut. Wielofunkcyjny procesor PRODIGY.MP pozwala na zmniejszenie ilości wykorzystywanych urządzeń do minimum. Jedno, dowolnie skonfigurowane w zakresie kart wejściowo/wyjściowych urządzenie może być jednocześnie interfejsem, routerem i procesorem dźwięku.
Dzięki takiemu modułowemu podejściu wprowadzonym wraz z serią PRODIGY, urządzenia te mogą być wykorzystywane w wielu różnorodnych produkcjach, nie tylko w wydarzeniach na żywo. Z pewnością każdy wolałby użyć takiego rozwiązania, które znacznie zmniejszy ilość potrzebnych urządzeń nie tracąc przy tym nic z jakości produkcji. Jednym z nadawców, który wybrał rozwiązania firmy DirectOut jest największa włoska grupa radiowa RadioMediaset skupiająca w sobie pięć stacji: Radio 105, R101, Virgin Radio, Radio Monte Carlo i Radio Subasio.
Davide Gaddia z firmy Audiosales – włoskiego dystrybutora produktów DirectOut, był odpowiedzialny za zespół inżynierów pracujących dla RadioMediaset wyjaśnia w jaki sposób wykorzystywane są tam procesory DirectOut. PRODIGY.MP znajduje się w głównej rozdzielni sygnałów (CED) gdzie przygotowywane są sygnały FM oraz DAB i rozsyłane są do konkretnych rozgłośni z grupy wraz z obsługą wymaganych opóźnień.
„Od kiedy używamy PRODIGY.MP w naszych rozdzielniach drastycznie zmalała ilość urządzeń” – mówi Davide Gaddia.
Kolejny procesor PRODIGY.MP obsługuje awaryjne sygnały ze strumieni MADI i reduntantnych strumieni z sieci Dante. Dzięki funkcji Input Manager oba źródła sygnałów pozostają zawsze aktywne. Obie jednostki PRODIGY wyposażone są w moduł do obsługi streamów RAVENNA/AES67 i łączą się z Jednostkami Produkcji w Segate i Cologno. „Wystarczy spojrzeć na urządzenie aby przekonać się o wysokiej jakości urządzeń DirectOut. Oprogramowanie globcon jest bardzo przejrzyste i proste w obsłudze, a jego graficzny interfejs pozwala na łatwą obsługę niesamowitych możliwości urządzeń PRODIGY„.
Zastosowanie procesorów PRODIGY miało również wielkie zalety ekonomiczne. Wystarczyły tylko dwa urządzenia do obsługi tak wielu funkcji, które wcześniej wykonywane były na wielu urządzeniach. Jest to znaczna oszczędność miejsca oraz łatwość konfiguracji i obsługi.
Seria PRODIGY stworzona głównie do obsługi wydarzeń na żywo jest jednocześnie bardzo efektywna, potężna i elastyczna nie tracąc przy tym nic na jakości. Te cechy zostały również mocno docenione przez inżynierów radiowych i telewizyjnych.